Aktualności

Po czym poznać dobrego pośrednika nieruchomości?

administrator 31 stycznia 2019

Znalezienie dobrego agenta nieruchomości nie jest łatwym zadaniem. Niestety wiele osób pracujących w tym zawodzie nastawia się wyłącznie na szybki zysk, nie dbając o korzyść klientów. Tymczasem pomoc doświadczonego pośrednika bywa nieoceniona. Dzięki niemu możemy sprzedać mieszkanie na dużo lepszych warunkach czy znaleźć atrakcyjną ofertę, idealnie dopasowaną do naszych potrzeb.

To, komu powierzymy nasze interesy, jest istotne – decyzja o sprzedaży bądź zakupie nieruchomości należy przecież do najważniejszych w życiu. Potrzebujemy zaufanego doradcy, który będzie dla nas wsparciem i pomoże nam przejść przez ten skomplikowany proces. Po czym poznać dobrego pośrednika nieruchomości?

Pierwsze wrażenie

W najlepszej sytuacji są zazwyczaj ci, którzy mogą skorzystać z usług poleconego biura nieruchomości. Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto samodzielnie przeprowadzić dokładny research na temat wybranego biura i pracujących tam agentów. Sprawdźmy, jak prezentują się oferty zamieszczane przez nich w sieci, jak wygląda ich strona bądź fanpage na portalu społecznościowym oraz jakie opinie pozostawili ich klienci. Kiedy już upewnimy się, że dane biuro spełnia nasze oczekiwania, pora na spotkanie z pośrednikiem. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Doświadczenie to podstawa

Od 2014 roku – w wyniku tzw. deregulacji – osoby pracujące w zawodzie agenta nie muszą mieć ukończonych studiów podyplomowych oraz przystępować do egzaminu państwowego, nie muszą nawet odbywać 6-miesięcznej praktyki zawodowej. Dziś pośrednikiem może zatem zostać każdy, dlatego doświadczenie, licencja, dotychczasowe sukcesy, certyfikaty i staż pracy, to pierwsze kwestie, które powinny zwrócić naszą uwagę.

Warto też poszukać pośrednika specjalizującego się w interesującym nas typie nieruchomości (np. duże mieszkania, kawalerki, domy, lokale w kamienicach) – pomoc eksperta to większe prawdopodobieństwo udanej transakcji kupna/sprzedaży.

Zorientowanie w realiach rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości w naszym kraju jest bardzo dynamiczny, dlatego praca w zawodzie pośrednika wymaga ciągłego dokształcania się. Dobry agent odznacza się nie tylko perfekcyjną znajomością zagadnień dotyczących samego rynku nieruchomości, lecz także na bieżąco uzupełnia wiedzę z zakresu dziedzin pokrewnych, m.in. marketingu, prawa, trendów w aranżacji wnętrz czy home stagingu. Równie ważna jest znajomość rynku lokalnego (poszczególnych dzielnic, osiedli), co w połączeniu z wiedzą o preferencjach kupujących znacznie usprawni przebieg transakcji.

Wachlarz zdolności i kluczowe umiejętności interpersonalne

Obecnie większość ogłoszeń dotyczących nieruchomości pojawia się w sieci. Dobry pośrednik powinien więc posiadać zdolności, dzięki którym publikowane przez niego ogłoszenia wyróżnią się i zachęcą potencjalnych klientów do kontaktu. To jego zadaniem jest stworzenie jak najlepszego opisu nieruchomości (przejrzystego, poprawnego językowo, uwypuklającego zalety wnętrz) i zadbanie o dobre jakościowo zdjęcia (odpowiednio wykadrowane, doświetlone, z zachowaniem właściwej perspektywy, eksponujące detale), które decydują o atrakcyjności danej oferty. Kreatywność i umiejętności związane z copywritingiem sprzedażowym czy fotografią będą więc mile widziane. Niezbędna jest również znajomość technik negocjacyjnych, komunikatywność, umiejętność budowania relacji z klientem, słuchania i prowadzenia rozmowy, a także świetna organizacja pracy.

Co poza tym? Dobry agent nieruchomości musi wyróżniać się wysoką kulturą osobistą, cierpliwością i opanowaniem, w końcu będzie reprezentował nas przed drugą stroną transakcji. Ponadto musi cechować go dokładność – szczegółowe oględziny lokalu, skrupulatne sprawdzenie stanu prawnego czy pomoc w zgromadzeniu wszystkich niezbędnych dokumentów to kwestie, w których powinien być dla nas wsparciem.

Indywidualne podejście

Na koniec warto zwrócić uwagę na to, jak wybrany przez nas agent traktuje powierzone mu zadanie. Indywidualne podejście do klienta i dobry kontakt z nim są tak samo ważne, jak wszystkie powyższe kwestie. Pośrednik musi wzbudzać nasze zaufanie i szczerze zaangażować się w naszą sprawę. Powinien przedstawić nam obraną strategię, objaśniać wszelkie wątpliwości i wspierać na każdym etapie działania.

Autorką wpisu gościnnego jest Katarzyna Lasocka, redaktorka bloga o nieruchomościach Morizon.

dobry posrednik nieruchomosci

Więcej

Biuro Nieruchomości Radom Opinie

administrator 27 marca 2018

Miło nam zaprezentować Państwu kolejne referencje od Naszych zadowolonych klientów.

Pani Paulina z Panem Damianem sprzedali z nami swoje mieszkanie. Transakcję przeprowadziła Kasia Wojcieszek.

Kasia, Gratulację 🙂

 

Szanowni Państwo !

Pragniemy serdecznie podziękować agencji nieruchomości „Mój Kwadrat” za pomoc przy sprzedaży mieszkania. Współpraca z Panią Kasią Wojcieszek to czysta przyjemność i pełen profesjonalizm na najwyższym poziomie !!!

Dzięki doświadczeniu w sprzedaży i znajomości spraw notarialnych jakim wykazała się Pani Pośrednik udało nam się bezpiecznie sprzedać mieszkanie. Wreszcie możemy spać spokojnie 🙂 Pani Kasia zajęła się wszystkim od A do Z. Sprzedaż mieszkania z biurem ” Mój Kwadrat”, które reprezentowała p. Kasia stała się dla nas prostym i przyjemnym krokiem do rozpoczęcia nowego życia !:):):)

 

DZIĘKUJEMY I SERDECZNIE POLECAMY !!!

 

Paulina i Damian Urbańscy

Więcej

Kredyty Hipoteczne Radom

administrator 19 marca 2018

Przedstawiamy Państwu kolejne referencje i podziękowanie naszego klienta Pana Marcina.

Panie Marcinie dziękujemy za zaufanie.

 

„Chciałbym serdecznie podziękować Panu Karolowi Wołczyńskiemu za pomoc w uzyskaniu kredytu i zakupie nieruchomości. Od początku do końca całego procesu był bardzo profesjonalny oraz kompetentny. Potrafił wszystko wyjaśnić bardzo jasno i spokojnie co bardzo pomagało.

Bardzo polecam Pana Karola wszystkim którzy myślą o zakupie nieruchomości lub kredycie ponieważ dzięki jego wiedzy i umiejętnością stałem się właścicielem mieszkania.”

Za co bardzo mu dziękuję

Z wyrazami szacunku

Marcin W.

Więcej

Kredyt Hipoteczny Radom

administrator 16 marca 2018

Nasza Firma „Mój Kwadrat – Inny Wymiar Nieruchomości”  poza sprzedażą nieruchomości specjalizuje się również  Finansowaniem własnego M. Z miesiąca na miesiąc przybywa nam zadowolonych klientów.

Przedstawiamy referencje Pani Małgorzaty i Pana Pawła, którym pomogliśmy sfinansować budowę wymarzonego domu.

„Bardzo cieszymy się ,ze udało nam się trafić do Pana Karola Wołczyńskiego,który zaoferował nam pełen profesjonalizm,ogromna wiedzę i przede wszystkim szybkość działania. Oceniamy zdecydowanie pozytywnie ,jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy. Dostaliśmy z mężem kredyt hipoteczny za pierwszym razem,bez żadnych komplikacji ,wybrał dla nas najlepsza ofertę banku.W naszym przypadku cala procedura kredytowa trwała około miesiąca. Polecam wszystkim Pana Karola,którzy szukają osoby ,która pomoże im uzyskać kredyt w sposób sprawny i szybki.”

Małgorzata i Paweł , marzec 2018

Więcej

Domy na Sprzedaż Radom

administrator 19 stycznia 2018

Po raz kolejny  nasza oferta została wyróżniona na stronie głównej  portalu „nieruchomości online” za jakość przygotowanej oferty sprzedaży nieruchomości. Jeżeli szukasz prawdziwych zawodowców wśród pośredników nieruchomości zapraszamy do kontaktu.

https://radom.nieruchomosci-online.pl/domy,sprzedaz/?ido=19518024

 

Więcej

Najlepsze Biuro Nieruchomości Radom

administrator 27 października 2017

Jak mamy czym to się chwalimy 😀
Nasza oferta został wyróżniona na stronie głównej na portalu nieruchomości online.
Oferta została wyróżniona za dokładny opis oraz za jakość zdjęć.
Jeżeli sprzedajesz nieruchomość i chcesz żeby Twoja oferta była dopracowana w najmniejszych szczegółach zgłoś się do nas.
Link do wyróżnionej oferty http://bit.ly/2gNffi6
#mieszkaniaradom #domyradom

 

Agencja Nieruchomości Radom

Biuro Nieruchomości Radom

Więcej